A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése

A nyári hőségben igazán jólesik egy finom, hűsítő desszert. Ez a recept gyorsan elkészíthető, és még nekem is nagyon ízlett, annak ellenére, hogy nem szeretem a sütiket. Bármilyen öntettel elkészíthető, epres, málnás, meggyes, ribizlis... főleg, hogy most szinte bármilyen gyümölcsöt beszerezhetünk frissen.

Erdei Gyümölcsös Pohárkrém

Recept és fotó: Veronica's Cake Shop



Hozzávalók 4 fő részére:
Alap:
- 150 g darált keksz (én most almás zabfalatokat használtam)
- fél teáskanál fahéj

Krém:
- 500 g mascarpone
- 1 citrom reszelt héja és leve
- porcukor ízlés szerint
- 1 teáskanál vanília kivonat

Öntet:
- 250 g erdei gyümölcs (fagyasztott volt itthon, de lehet friss gyümölcsből is készíteni, akár eperből)
- 1 zacskó vaníliás cukor
- ízlés szerint cukor (én 4 evőkanál cukrot tettem bele)




A kekszet zacskóba tesszük és egy sodrófával jó alaposan összetörjük. Nem baj, ha marad benne nagyobb darab, elosztjuk a 4 pohárba. A mascarponét kikverjük a porcukorral, citromhéjjal, vanília kivonattal és ízlés szerint csorgatunk bele citromlevet is. Hűtőbe tesszük. Amíg az ízek összeérnek elkészítjük a gyümölcsöntetet. A kiválasztott gyümölcsöt egy edénybe tesszük, rászórjuk a cukrot, vaníliás cukrot. Felforraljuk és addig főzzük, amíg sűrű lesz (egy botmixerrel össze is turmixolhatjuk). Amikor kihűlt tetszés szerint rétegezzük a poharakba. Azonnal fogyasztható, de 2 napig eláll a hűtőben.




Veronika további receptjei és mesés tortái a facebookon is elérhetőek, itt:






 
A családunk kedvenc receptje. Az biztos, hogy mindig remekül sikerül és soha nem marad egy darab sem. - meséli Futó Gabriella, a Gabu Cakes oldal üzemeltetője, cukrász, blogger.
Eredetileg óvodás korom óta orvos akartam lenni. Ennek megfelelően gimnáziumot kezdtem. A nyolcadikos ballagás után elkezdtem dolgozni egy cukrászdában, mint pultos.
Nem igazán foglalkoztam a sütikkel, csak dolgoztam nap nap után. Aztán egy nap elkezdett érdekelni a díszítés. Pont akkor volt a sógornőm szülinapja és kitaláltam, hogy majd én sütök, de hozzáteszem, hogy egy kávét nem tudtam megfőzni. Szóval nekiálltam ott a cukrászdában, és egyre jobban tetszett. Díszítgettem gyönggyel, ezzel-azzal. Nagyon jól sikerült és finom is lett, mindenki azt mondta: "Legyél csak orvos! Jó lesz ez hobbynak..." Sajnos egy betegség folytán nagyon sokat hiányoztam az iskolából, és nem is igazán tudták megállapítani a mai napig sem, hogy mi is a bajom, és egyszerűen kiszerettem ebből az orvosos dologból. Elvégeztem a gimit, leérettségiztem, de akkor már túl voltam két cukrászversenyen, amelyeken bronz és oklevél minősítést szereztem! Persze, mint hobbicukrasznak, innentől nem volt kérdés, hogy mi is a nekem való szakma. Nagy nehezen, de találtam egy OKJ-s képzést, amit nemrégiben fejeztem be, és végül cukrász lettem. Ezek után derült ki, hogy a családban tolonganak a cukrászok és a papír nélküli, de sütésben tehetséges emberek. Lehet, hogy ez nálunk családi vonás.
Szeretném életem végéig ezt csinálni, sőt később esetleg tanítani is, és saját cukrászdát nyitni. Terveim, álmaim vannak, most haladok lépcsőről-lépcsőre lassan.


Kinder Bueno szelet
Fotó és szöveg: Futó Gabriella
Gabu Cakes


Hozzávalók: 
- 6 db tojásfehérje, 
- 6 evőkanál kristálycukor, 
- 1 evőkanál étolaj,       
- 2 evőkanál liszt, 
- 2 evőkanál zsemlemorzsa, 
- 1/ 2 csomag sütőpor, 
- 15 dkg vágott dió, 
- kb. 1/2 üveg mogyorókrém, 
- háztartási keksz

Krém: 
- 1/2 liter tej, 
- 6 db tojássárgája, 
- 25 dkg cukor, 
- 1 csomag vaníliás puding, 
- 3 evőkanál liszt, 
- 10 dkg csokoládé, 
- 25 dkg margarin

A tészta elkészítése:

A 6 db tojásfehérjét a cukorral felverjük. Hozzáadjuk az étolajat, a sütőporos lisztet és a zsemlemorzsát. Tepsiben vagy tepsi hátulján (kb. 32*24 cm) sütőpapírra tesszük a masszát, megszórjuk a vágott dióval, majd 180 fokon kb. 15 perc alatt megsütjük. A meleg tésztát megkenjük mogyorókrémmel.

A krém elkészítése: 

A tojássárgáját, a pudingport, a lisztet a fél literből egy kevés tejjel simára keverjük. A többi tejet a cukorral felforraljuk, a tojássárgás masszához öntjük és folyamatos keverés mellett besűrítjük. A kapott krémet elfelezzük.
A krém egyik felébe belekeverjük a megolvasztott csokoládét. Kihűtjük. A margarint két részre osztjuk és gépi habverővel belekeverjük a sárga és a csokis krémbe.

Összeállítás: 

A mogyorókrémmel megkent tésztára rákenjük a sárga krémet, ezt beborítjuk tejbe mártogatott háztartási keksszel, erre jön a csokis krém, a tetejére a 3 - 4 dl tejszínből vert kemény habot tesszük.

Sok szerencsét az elkészítéshez, senki sem fogja megbánni, az biztos!

Nagyon szeretem ezt a receptet, mert amellett, hogy könnyű és friss, gyümölcsös, sőt a lisztérzékenyek is bátran fogyaszthatják.

Habtekercs Málnakrémmel
Fotó és szöveg: Danicsek Fanni
Sütemény Lak


Danicsek Fanni vagyok, 24 éves. Egy véletlennek és édesanyámnak köszönhetően kezdtem el cukrászkodni négy évvel ezelőtt. Akkor még egyetemre jártam és diplomát szerettem volna, de annyira megfogott ez a világ, hogy eldöntöttem semmi mással nem akarok foglalkozni.
Édesapám mindig azt mondta, hogy vagy csináljak valamit teljes odafigyeléssel, vagy inkább ne is csináljam. Talán ennek is köszönhető az, hogy nem csak egy cukrász szeretnék lenni, hanem idővel olyan szakemberré akarok válni, akit együtt emlegetnek akát Alain Ducasse-szal, vagy Pierre Hermével. Tudom, ezek nagy álmok, amiket nehéz valóra váltani, de legalább elmondhatom, hogy vannak álmaim.
Jelenleg Skóciában dolgozom egy kis családi hotelben, amelynek én vagyok a cukrásza. Szerencsésnek mondhatom magam, mert van lehetőségem kísérletezni, új dolgokat kipróbálni, tanulni és persze minden nap azzal foglalkozni, amit szeretek. Ráadásul mindezt a párommal, aki szakács. Így néha, amikor elakadok és nincs új ötletem, ő mindig segít és támogat. Remélem a receptjeim hasznosak lesznek és rengeteg sikerélményt fog okozi az elkészítésük.


Az Alap készítése

Hozzávalók:
- 300 g tojásfehérje
- 250 g kristálycukor
- 12 g kukoricaliszt
- 1 citrom vagy lime héja

Melegítsük elő a sütőt 160 fokra. 
Ezután lássunk neki a tojásfehérje felverésének. Én egyből az elején hozzá szoktam adni a cukrot is, ha robotgéppel dolgozom. Ha esetleg valaki kézzel készítené, könnyebb, ha apránként adagolja. 
Mialatt a fehérje felverődik, vegyünk elő egy tepsit vagy sütőlemezt. Próbáljunk minél nagyobbat használni, mert annál szebb lesz a tekercsünk. Fordítsuk fejjel lefelé és vágjunk két pont akkora méretű sütőpapírt, amekkora a lemezünk/tepsink. 


Amikor már jó kemény a habunk adjuk hozzá a kukoricalisztet és jól kevertessük el. 


Ha kész, porcukrozzuk le a sütőpapírt és így kenjük rá a habot, hogy később könnyebb legyen eltávolítani a papírt. Egyszerűbb, ha kenünk egy kicsit a habból a sütőpapír alá, mert így nem fog csúszkálni.


Készítsünk egy mindenhol egyforma vastagságú lapot és tegyük be a sütőbe 15 percre. Ne ijedjünk meg, ha a hab kétszeresére a nő, mert a sütőből kivéve úgyis vissza fog esni a végén.  Miután kivesszük, hagyjuk egy kicsit hűlni, majd fogjuk a másik sütőpapírt és fordítsuk át a lapunkat. Óvatosan húzzuk le a sütőpapírt az aljáról és reszeljünk rá citrom vagy lime héjat. Hagyjuk pihenni.
 
Málnakrém

Hozzávalók:
- 250g fagyasztott málna (lehet friss is)
- 125 g cukor
- 1 teáskanál fahéj
- 500 g krémsajt

Tegyük egy lábosba a málnát, a cukrot, a fahéjat és forraljuk fel. Ezután szükségünk lesz egy turmixgépre. Öntsük bele a szószt és turmixoljuk simára. 


Ha kész szűrjük át egy szitán, hogy a magok ne kerüljenek a krémbe, majd hűtsük le.   
A krémsajtot tegyük a robotgépbe kevertessük simára és adjunk hozzá 100 grammot a málnaszószból. Lehet többet vagy kevesebbet is, attól függően mennyire szeretnénk intenzíven érezni a málna ízét. De vigyázzunk, mert az se jó, ha túl híg a krémünk. 


Tekercs összeállítása:

Kenjük a krémünket óvatosan a lapunkra, úgy hogy a tetején hagyjunk ki egy vékony sávot. 




Ez lesz a tekercs alja. Ezután a sütőpapír segítségével, próbáljuk minél szorosabban feltekerni a tekercsünket. Ha kész nincs más dolgunk, mint felszeletelni és a maradék málnaszósszal kínálni.






 Fanni nemrégiben kezdett blogot írni, blogját itt érhetitek el:


A facebookon pedig itt csodálhatjátok meg legújabb remekeit:


Sok sikert a sütemény elkészítéséhez!


Fondant készítése

Torta bevonása

Ennyien vagyunk most itt

Összes oldalmegjelenítés

Tortarendelés:

Színek kikeverése

Big Mac torta

Translate

Kedvelt bejegyzések az elmúlt hétről

Rendszeres olvasók

Varrógép torta készítése